- Sympatyczni pracownicy
- Zdrowe posiłki dopasowane do dzieci
- Dużo ruchu i zabawy na świeżym powietrzu
- Kreatywne zajęcia każdego dnia
Aktualności
Co nowego w przedszkolu?„Zbieraj z klasą”.
- 05.07.2024
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie zbiórki baterii
oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego w placówkach oświatowych
Zachęcamy do wsparcia tej akcji!
ROWEROWE PRZEDSZKOLE
- 12.06.2024
Miło nam poinformować, że zakończyła się akcja ROWEROWE PRZEDSZKOLE.
Gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak liczny udział.
Jeździło nas aż 240 osób.
I miejsce grupa SŁONECZKA (24 DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ)
II miejsce grupa MOTYLKI I ŻABKI (23 DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ)
III miejsce grupa STOKROTKI (22 DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ).Dziękujemy organizatorom Pani Magdalenie Michałowskiej oraz Pani Urszuli Chlebek - Soroko
za przeprowadzenie akcji oraz zakup wspaniałych nagród,
które ufundowała Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców.5ROWEROWE PRZEDSZKOLE to kampania promująca zdrowy tryb życia
i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, grona nauczycielskiego
oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji,
popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków,
które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
SŁONECZKA - WIZYTA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM
- 03.06.2024
Nowa galeria SŁONECZKA - WIZYTA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM została dodana do albumu fotograficznego
BANK SPÓŁDZIELCZY W KĄTACH WROCŁAWSKICH
3 czerwca, grupa Słoneczka, odwiedziła siedzibę Banku Spółdzielczego w Żórawinie. Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki, omówienie podstawowych zagadnień związanych z bankowością, a co za tym idzie propagowania wśród dzieci nawyku oszczędzania już od najmłodszych lat. Przedszkolaków przyjęto bardzo serdecznie, nasi mali podopieczni otrzymali również upominki - świnki skarbonki oraz słodycze. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Grzelak za poświęcony czas oraz za prezenty, które sprawiły dzieciom ogromną radość.
6
Wizyta Strażaków
- 16.05.2024
Wczoraj, nasze cudowne przedszkolaki, z wielką radością powitały wyjątkowe osoby - strażaków z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŻÓRAWINIE. W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej, ciężkiej pracy. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom oraz zwierzętom. Przedszkolaki miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Najlepszą atrakcją była możliwość lania wody z węża strażackiego. Na koniec okazało się, że Pan Strażak potrafi czarowac i z nieba spadł na nas delikatny deszczyk, który ochłodził nas troszeczkę w ten piękny, słoneczny dzień 🌞😊
Wrażenia jakie dostarczyło nam to spotkanie na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu ❤️
ROWEROWE PRZEDSZKOLE
- 26.04.2024
Po raz kolejny nasza placówka bierze udział w akcji ROWEROWE PRZEDSZKOLE.
Serdecznie zapraszamy przedszkolaki do aktywnego udziału w akcji, która trwa od 06.05 do 24.05.2024.
Główne cele akcji:
- wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
- promujemy zdrowy styl życia,
- wspieramy samodzielność dzieci,
- poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,
- dbamy o środowisko.
#dzikusychallenge
- 24.04.2024
#dzikusychallenge
Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Żórawinie.
Przyjmujemy wyzwanie - robimy przysiady.
Nie zatrzymujemy akcji i bawimy się dalej.
Nominujemy:
👉 Tup - Tup Małych Stóp
👉Przedszkole Publiczne w Borowie
👉Stella Zumba
SŁONECZNA - WIELKANOCNA SESJA ŚWIĄTECZNA
- 29.03.2024
Nowa galeria SŁONECZNA - WIELKANOCNA SESJA ŚWIĄTECZNA została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek bawiliśmy się na wielkanocnej sesji zdjęciowej. Świąteczne rekwizyty, a przede wszystkim piękne uśmiechy przyczyniły się do powstania cudownych zdjęć. Zapraszamy do oglądania oraz życzymy pięknych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.
8
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
- 22.03.2024
21 marca, Słoneczka, świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze zielonym. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, zabaw i piosenek. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na uroczysty pochód, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym spacerze, na czele którego widniała Marzanna. ....A największą frajda było robienie wiosenno-shrekowego koktajlu oraz zabawa "psikawkami". Było smacznie, zielono i wystrzałowo 🌞⚘🌷🌹💐
Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA
- 31.03.2023
DROGIE DZIECI, SZANOWNI RODZICE!
Bardzo dziękujemy za udział w akcji „GÓRA GROSZA”
Ta niezwykła Góra w ostateczności jest całkiem ogromna,
w tym roku zbiórka XXIV edycji trwała od 01.11.2023 do 29.02.2024 r.
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Przedszkolaki nie zawodziły, każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady: „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”
XXIV edycja akcji „Góra Grosza” zakończyła się w naszym przedszkolu zebraniem kwoty: 647,06 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom, dziadkom za okazane serce.Pamiętajmy!
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”!
ŻABKI - DZIEŃ DINOZAURA
- 05.03.2024
Nowa galeria ŻABKI - DZIEŃ DINOZAURA została dodana do albumu fotograficznego
Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły - wykonując proste doświadczenie. Najmłodsi rozpoznawali nazwy dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą.
5
ZAJĄCZKI - ZABAWA W LABORATORIUM. TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW.
- 28.02.2024
Nowa galeria ZAJĄCZKI - ZABAWA W LABORATORIUM. TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW. została dodana do albumu fotograficznego
21
ŻABKI - PONAJEMY ZAWODY
- 23.02.2024
Nowa galeria ŻABKI - PONAJEMY ZAWODY została dodana do albumu fotograficznego
Od najmłodszych lat w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody. Już w przedszkolu wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować. W ramach realizacji treści z zakresu orientacji zawodowej dzieci z grupy Żabki przez ostatni tydzień brały udział w cyklu zajęć pt.: „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Głównym celem tych zajęć było wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami w ich najbliższym otoczeniu, kształtowanie motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań przedszkolaków oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń :)
18
SŁONECZKA - ZAJĘCIA PRZYRODNICZE
- 20.02.2024
Nowa galeria SŁONECZKA - ZAJĘCIA PRZYRODNICZE została dodana do albumu fotograficznego
Modliszki to fascynujące owady, które urzekają swoją nietypową urodą, rozmiarem i dostojnością. I choć na co dzień mieszkają w lasach tropikalnych, my mogliśmy zobaczyć je w naszym przedszkolu. 20 lutego odwiedził nas Pan Tomasz, pasjonat polskich i egzotycznych zwierząt, który przyniósł okazy modliszek z różnych zakątków świata. Pokazowi towarzyszył krótki wykład na temat życia owadów. Mogliśmy podziwiać modliszki nawet z dalekiej Tajlandii. Skoczne i okazałe robiły wrażenie, w przeciwieństwie do tych skromniejszych, które przypominały zasuszony liść. Dzieci mogły wziąć owady na ręce i przyjrzeć się im z bliska. Taka forma nauki, to zdecydowanie udana lekcja przyrody. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia.
5
DZIĘKUJEMY
- 20.02.2024
Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola.
Z wielką przyjemnością dzielimy się z Wami wspaniałą informacją
- podczas zbiórki "RAZEM DLA PANA SEBASTIANA"
organizowanej w naszym przedszkolu w dniu 09.02.2024r.
udało nam się zebrać wspaniałą kwotę 19 429 zł.
Dziękujemy za dobroć, niezwykłą aktywność, a przede wszystkim za chęć niesienia pomocy.
Wielokrotnie przekonaliśmy się, że możemy liczyć na Państwa zaangażowanie,
ale to, co się wydarzyło, pokazało, że razem możemy zdziałać cuda.
Niech dobroć, która okazaliście wróci do Was ze zdwojoną siłą!!! ❤️
SŁONECZKA - GALAKTYKA W SŁOIKU
- 13.02.2024
Podczas realizacji tematyki o kosmosie ciekawym, kreatywnym zajęciem było wykonanie przez dzieci eksperymentu – „Galaktyki w słoiku”. Do jej przygotowania potrzebne było nam kilka rzeczy: słoik, woda, bibuła, wata oraz brokat. Piękne mieszanie się kolorów i brokatu wprowadziło dzieci w magiczną atmosferę. I w ten sposób udało nam się zamknąć kawałek kosmosu w słoiku 🥰🥳
SŁONECZKA - PRACA W GRUPACH
- 05.01.2024
Nowa galeria SŁONECZKA - PRACA W GRUPACH została dodana do albumu fotograficznego
Praca w grupach wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, Dzieci uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniają między sobą więzi. Zespołowa praca uczy współdziałania. W grupie wszystkie dzieci stanowią całość, wszyscy dążą do tego samego, wspólnego celu, nie ma tu więc mowy o rywalizacji. Ponadto podczas pracy grupowej – podobnie jak podczas gier dzieci uczą się przestrzegać określonych reguł. A oto nasze zespołowe prace plastyczne: „Pory roku”
7
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - PODZIĘKOWANIA
- 05.01.2024
W tym pięknym czasie, kiedy „wszyscy wszystkim ślą życzenia”, nasz KIERMASZ ŚWIĄTECZNY po raz kolejny przyniósł ogromną radość. Życzliwość zgromadzonych osób rozświetliła mrok grudniowego wieczoru.
8 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu na wielu stoiskach mieniły się przepiękne ozdoby choinkowe, stroiki, bukiety, a także inne rękodzieła. W kawiarence można było spróbować domowych wypieków, pysznych pierogów oraz napić się smakowitej kawy i herbaty. Dopełnieniem całego wydarzenia były JASEŁKA przygotowane przez grupę Słoneczka!
Serdecznie dziękujemy dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi, dzieciom oraz wszystkim gościom za obecność! Składamy ogromne wyrazy wdzięczności za ogrom pracy włożony w przygotowania do kiermaszu, za twórcze zaangażowanie, dobroć oraz niezwykłą hojność. Bez Państwa to wszystko nie byłoby możliwe!
Dzięki ciężkiej pracy kiermasz przygotowany był perfekcyjnie, a zebrana kwota: 7559 zł przerosła nasze oczekiwania! Tak jak planowaliśmy, dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszego przedszkola, celów jest kilka, mamy nadzieję, że dzieci będą zachwycone! :)3
Spotkanie z Teatrem Kokon
- 14.12.2023
Za nami kolejna wizyta TEATRU KOKON. Tym razem spotkaliśmy się ze sobą w dniu Wigilii, przygotowując się na przyjście Mikołaja. Dużym walorem spektaklu był czynny udział dzieci w przedstawieniu. Przedszkolaki wraz z głównymi bohaterami ubierały choinkę, pomagały w śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Spektakl w sposób lekki i przystępny zapoznał dzieci z tradycją świąt Bożego Narodzenia 🌲❄️🎁
Podziękowania
- 12.12.2023
Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa Chmury,
certyfikowanego ratownika/instruktora pierwszej pomocy oraz taty jednego z naszych przedszkolaków.
Podziękowania również składamy firmie Driks za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie.
Dzięki Państwa uprzejmości oraz hojności nasze przedszkole otrzymało urządzenie LifeVac.
Pan Krzysztof przeprowadził profesjonalny kurs pierwszej pomocy w zadławieniach.
Na spotkanie została zaproszona kadra naszej placówki.
Wszystkie Panie na fantomach mogły poćwiczyć zarówno standardowe procedury ratowania życia,
jak i te przy użyciu urządzenia.
LifeVac służy do pierwszej pomocy. Jest urządzeniem nieinwazyjnym. Nie ma żadnego elementu,
który musimy wprowadzić do jamy ustnej i dróg oddechowych. Nie powoduje żadnych uszkodzeń.
Urządzenie zostało opracowane w celu udrażniania dróg oddechowych u osoby zadławionej,
gdy standardowy protokół pierwszej pomocy został zastosowany bez powodzenia.
Dziękujemy za ogromne wsparcie, dobroć, niezwykłą aktywność,a przede wszystkim za chęć pomocy.
Nasza Społeczność przedszkolna byłaby dużo uboższa, gdyby nie niezawodna obecność Rodziców,
gotowych wspierać swoje dzieci i dbać o ich bezpieczeństwo.
Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów oraz powodzenia
w realizacji życiowych zamierzeń.
Jasełka
- 10.12.2023
źródło: Gmina Żórawina
https://www.facebook.com/urzadzorawina/?locale=pl_PL8 grudnia to kolejny dzień, który przyniósł nam ogrom emocji i wzruszeń.
W Naszym przedszkolu odbył się występ grupy Słoneczek,
były to Jasełka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci pod "okiem" Pani Magdaleny i Wiolety odegrały role postaci związanych z czasem zbliżających się świąt.
Zgromadzona widownia oglądała przedstawienie z zapartym tchem.
Nasze przedszkolaki wykonały niesamowitą prace, za co nagrodzone zostały ogromnymi brawami.
Tego dnia odbył się także "Kiermasz świąteczny". Rodzice, nauczyciele
i pracownicy przygotowali: pyszne ciasta, pierogi, stroiki oraz ozdoby świąteczne.
Widzami występu byli także Pan Wójt Jan Żukowski ze współpracownikami.
Pan Wójt złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
oraz gratulacje Dzieciom, Dyrekcji Przedszkola oraz Paniom za wspaniałe przygotowanie występu.14