• Rekrutacja uzupełniająca 2026/2027
      • Szanowni Państwo,
        informujemy, że 1 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do naszego przedszkola.
        W oddziale w Żórawinie nie posiadamy już wolnych miejsc. Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona do oddziału przedszkolnego w Węgrach. Przypominamy, że oddziały w Żórawinie i Węgrach nie są odrębnymi placówkami — funkcjonują jako jedno przedszkole.
        Zasady i terminy rekrutacji zostały określone w Zarządzeniu Wójta Gminy Żórawina.
      • Dyrektor Przedszkola w Żórawinie zatrudni nauczyciela języka angielskiego
      • Poszukujemy osoby z odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia zajęć z języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym, kreatywnej, zaangażowanej oraz lubiącej pracę z najmłodszymi.

        Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV (z dopiskiem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji) mailowo na adres: przedszkolezorawina18@gmail.com
        lub dostarczenie dokumentów osobiście do siedziby przedszkola.

        Zapraszamy do współpracy!
      • Witamy na stronie naszego przedszkola – miejsca, w którym każde dziecko jest otoczone troską, życzliwością i bezpieczeństwem. Tworzymy przyjazną przestrzeń do zabawy, nauki i codziennego odkrywania świata, dbając o radosny rozwój najmłodszych.
      • Tworzymy przestrzeń, w której dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie rozwijają swoje zainteresowania
        • Sympatyczni pracownicy
        • Zdrowe posiłki dopasowane do dzieci
        • Dużo ruchu i zabawy na świeżym powietrzu
        • Kreatywne zajęcia każdego dnia
    • Aktualności

      Co nowego w przedszkolu?
        • BAL KARNAWAŁOWY

        • 25.03.2025
        • Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY została dodana do albumu fotograficznego

          „W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali.” Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 21 lutego dzieci wcieliły się w różne postacie, cudownie jest być wymarzoną księżniczką, sportowcem czy zwierzakiem🥰 Każdy wyglądał ślicznie i zjawiskowo. Zabawa była przednia, uśmiechy ciągle gościły na twarzy przedszkolaków (...i Pań...😁)Wszyscy bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów związanych z oprawą muzyczną i prowadzeniem balu karnawałowego dla dzieci.

        • Wyjście do GCK-u w Żórawinie na spektakl pt. "Magnicella Magik, Maks i Kompas."

        • 05.02.2025
        • Nowa galeria Wyjście do GCK-u w Żórawinie na spektakl pt. "Magnicella Magik, Maks i Kompas." została dodana do albumu fotograficznego

          W dniach 29 i 30 stycznia 2025 r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w niezwykłym spektaklu pt. „Magnicella Magik, Maks i Kompas”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie. Przedstawienie, zaprezentowane przez Teatr Regeneracja dostarczyło przedszkolakom niezapomnianych wrażeń, łącząc magię, humor i wartościowe przesłanie. Barwne kostiumy, dynamiczna akcja oraz wspaniała gra aktorska porwały najmłodszych widzów. Spektakl zabrał nas w pełną przygód podróż, ukazując, że odwaga, przyjaźń i wyobraźnia mogą pokonać każdą przeszkodę. Serdecznie dziękujemy za dostarczenie tylu emocji i wrażeń oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tę magiczną przygodę i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze światem teatru!

        • WAŻNA INFORMACJA

        • 23.01.2025
        • Szanowni Państwo,

          jak wynika z zadań statutowych - naszym obowiązkiem jest zapewnienie dzieciom opieki w atmosferze bezpieczeństwa, a także bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w placówce. Niepokojący problem, który niestety nasila się w ostatnim czasie jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych. Kaszlące, zakatarzone, gorączkujące, mające objawy grypy jelitowej dziecko musi zostać w domu, bo jego stan zdrowia stwarza zagrożenie dla niego samego - najczęściej prowadzi do pogłębiania stanu choroby, jak i dla innych przedszkolaków, które zostają narażone na kontakt z chorym kolegą/koleżanką.

          Dbając o bezpieczeństwo Państwa pociech zgodnie z obowiązującymi procedurami przypominamy, że zaobserwowanie u dziecka symptomów złego samopoczucia będzie wiązało się z powiadomieniem Rodziców o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.

          Zadbajmy o dobrą kondycję własnej pociechy i nie narażajmy dzieci zdrowych na kontakt z chorym.
          Dzieci chore powinny zostać w domu.
          Dziękujemy za zrozumienie, prosimy o poważne podejście do tematu.

        • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

        • 15.01.2025
        • Zbiórka karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska w Oławie dobiegła końca. Składamy Państwu ogromne podziękowania za włączenie się w zbiórkę i okazane serce. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy sporą ilość karmy i innych akcesoriów. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska. Wszystkim uczestnikom zbiórki bardzo dziękujemy za tak liczny udział, okazaną pomoc i szczodre serce.

        • GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

        • 20.12.2024
        • Nowa galeria GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK została dodana do albumu fotograficznego

          Miło nam poinformować, że dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w GMINNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK. Zaprezentowały się znakomicie i wystąpiły cudownie. Jury doceniło ich starania, nasze dzielne przedszkolaki zajęły I miejsce w konkursie. Jesteśmy z nich bardzo dumni! BRAWO!. Warto również dodać, że cały przegląd rozpoczęły dzieci z grupy WAŻKI wspaniałym tańcem świątecznym. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy innych do udziału w konkursach.

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

        • 20.12.2024
        • Nowa galeria KIERMASZ ŚWIĄTECZNY została dodana do albumu fotograficznego

          13 grudnia to kolejny dzień, który przyniósł nam ogrom emocji i wzruszeń. W Naszym przedszkolu odbył się występ grupy Ważki, były to Jasełka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pod "okiem" Pani Marioli i Pani Asi odegrały role postaci związanych z czasem zbliżających się świąt. Zgromadzona widownia oglądała przedstawienie z zapartym tchem. Nasze przedszkolaki wykonały niesamowitą prace, za co nagrodzone zostały ogromnymi brawami. Tego dnia odbył się także "Kiermasz świąteczny". Rodzice, nauczyciele i pracownicy przygotowali: pyszne ciasta, pierogi, stroiki oraz ozdoby świąteczne. Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie i zaangażowanie.

        • WYNIKI KONKURSU NA TRADYCYJNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

        • 10.12.2024
        • Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za umożliwienie zakupu nagród dla przedszkolaków, którzy brali udział w KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Składamy również podziękowania dla Państwa Agaty i Krzysztofa Łysak za dofinansowanie nagród w konkursie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do radości dzieci z otrzymanych nagród. To dzięki Waszej dobrej woli Drodzy Rodzice każdy uczestnik czuje się doceniony i wyróżniony. 

        • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

        • 08.12.2024
        • Nowa galeria WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA została dodana do albumu fotograficznego

          5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę i dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko- MIKOŁAJ. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie z długo wyczekiwanym gościem przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi paczkami. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tej wspaniałej wizyty. Dzięki Państwa zaangażowaniu i trosce, Święty Mikołaj mógł pojawić się w naszej placówce. To niezapomniane wspomnienie, które na długo pozostanie w sercach dzieci!

        • PODZIĘKOWANIE

        • 04.12.2024
        • Podziękowania od pracowników i podopiecznych Domu Dziecka w Kłodzku.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dołączyli się do świątecznej zbiorki dla podopiecznych Domu Dziecka w Kłodzku. Dziękujemy za dobroć, za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. 

        • GMINNY KONKURS

        • 29.11.2024
        • Nowa galeria GMINNY KONKURS została dodana do albumu fotograficznego

          Miło nam poinformować, że dzieci z grupy Ważki uczestniczyły w GMINNYM KONKURSIE POEZJI I PIEŚNI DLA NIEPODLEGŁEJ. Zaprezentowały się znakomicie i wystąpiły cudownie. Jury doceniło ich starania i w kategorii RECYTACJA zajęli II miejsce Hanna Popłonikowska oraz Piotr Janek. Jesteśmy z nich bardzo dumni! BRAWO

        • SPOTKANIE Z MUZYKIEM

        • 27.10.2024
        • Nowa galeria SPOTKANIE Z MUZYKIEM została dodana do albumu fotograficznego

          Spotkanie z muzyką w przedszkolu to magiczny czas, podczas którego maluchy wchodzą w świat dźwięków, rytmów i melodii. Dzieci uczestniczą w różnorodnych aktywnościach muzycznych, które rozwijają ich wyobraźnię, koordynację oraz umiejętność współdziałania z innymi dziećmi. Warto dodać, że pieniądze, które wpłacacie Państwo na Radę Rodziców mają na celu wspieranie różnorodnych inicjatyw i działań, które przyczyniają się do rozwoju i dobra dzieci. Dzięki Państwa wsparciu przedszkole staje się miejscem, w którym dzieci mają szanse rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, uczestniczyć w ciekawych projektach i wydarzeniach oraz korzystać z nowoczesnych materiałów i pomocy dydaktycznych. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie ciekawych, muzycznych warsztatów ❤️

        • RADA RODZICÓW

        • 03.10.2024
        • Pieniądze z rady rodziców w przedszkolu mają na celu wspieranie różnorodnych inicjatyw i działań, które przyczyniają się do rozwoju i dobra dzieci. Poprzez wpłaty na rzecz rady rodziców rodzice mają możliwość angażowania się w tworzenie lepszych warunków nauki i zabawy dla swoich pociech. Dzięki temu przedszkole staje się miejscem, w którym dzieci mają szanse rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, uczestniczyć w ciekawych projektach i wydarzeniach oraz korzystać z nowoczesnych materiałów i pomocy dydaktycznych.

          RR finansuje:

          * twórcze teatrzyki , które rozwijają wyobraźnię i ciekawość świata, 

          * ważne wydarzenia np dzień dziecka , aby był to wyjątkowy i magiczny czas pełen dmuchanych zamków, baniek mydlanych i mnóstwa atrakcji, jazdę na kucykach, ważne uroczystości: pasowanie na przedszkolaka , dzien babci i dziadka, dzień mamy i taty, zakończenie przedszkola, dzień nauczyciela, Mikołajki, 

          * materiały plastyczne , by dzieci mogły tworzyć kreatywne prace plastyczno-techniczne, rozwijające wszechstronny rozwój,

          * sponsoruje nagrody na konkursy wewnątrzprzedszkolne, które dają rewelacyjną motywację do kreatywnego działania. 

          🎁🎈🎉🎖🏆🧸🧩🎭✨️⚽️♥️

        • RADA RODZICÓW

        • 01.10.2024
        • Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w działalność Przedszkola w Żórawinie. Trzymamy kciuki za realizację wszystkich celów i działań. Mamy nadzieję na owocną współpracę. 

           

          Rada Rodziców w roku przedszkolnym 2024/2025 :

          Przewodnicząca Rady Rodziców:

           Justyna Rudnicka (gr. Rysie, Biedronki),

          Zastępca RR Jakub Wiszowaty 

          (gr. Pszczółki, Zajączki),

          Skarbnik Katarzyna Miłkowska 

          ( gr. Żabki)

        • Komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW dla dzieci

        • 08.09.2023
        • Szanowni Rodzice,

          informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 nasze przedszkole nie uczestniczy w organizacji ubezpieczenia grupowego NNW dla dzieci. Wynika to z przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) oraz komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie organizacji niniejszego ubezpieczenia w placówkach oświatowo-wychowawczych.

          Jednocześnie przypominamy, że kwestia ubezpieczenia NNW Państwa
          dzieci jest sprawą indywidualną i dobrowolną.

        • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

        • 01.09.2024
        • Standardy Ochrony Małoletnich są narzędziem służącym eliminowaniu ryzyka popełniania nadużyć
          wobec małoletnich, a ich przestrzeganie pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia
          nadużyć w relacjach z dziećmi.

          W linku poniżej znajdą Państwo politykę oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
          STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH PRZEDSZKOLE W ŻÓRAWINIE
          Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku.

        • WITAJ PRZEDSZKOLE!

        • 20.08.2024
        • Szanowni Państwo!
          Pójście dziecka do przedszkola to niezwykle ważna chwila dla całej rodziny.
          Państwa spokój, uśmiech i pogodny nastrój zupełnie inaczej nastawią maluszka do zmian,
          które na niego czekają.
          Już 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2024/2025.
          Dołożymy wszelkich starań aby to był równie bezpieczny, spokojny, atrakcyjny
          i twórczy rok dla naszych przedszkolaków oraz pełen dobrej współpracy z Państwem!
          Liczymy także na Państwa współdziałanie i wsparcie!
          Przedszkole będzie pracować w godzinach: 6.30-16.30.
          W przedszkolu będzie funkcjonować, tak jak dotychczas - 11 grup w Żórawinie, 2 grupy w Węgrach.
          Godziny wydawania posiłków:
          - 8.30: śniadanie,
          - 11.00: zupa,
          - 12.00: obiad,
          - 14.00: podwieczorek
          Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać do godziny 8.20, odbierać do godziny 16.20.
          CO DZIECKO POWINNO PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ DO PRZEDSZKOLA  W PIERWSZYM DNIU?
          1. Kapcie antypoślizgowe (łatwe do samodzielnego ubrania przez dziecko).
          2. Ubranie na zmianę, które należy zostawić w worku/reklamówce zawieszone w szafce w szatni,
          na wypadek gdyby zupa udekorowała bluzkę, bądź gdy dziecko zgubi drogę do toalety
          lub zapomni o niej świetnie się bawiąc (kilka sztuk bluzeczek, spodenek/leginsów, bielizna).
          3. Dobry humor i uśmiech :)

          Drodzy Rodzice, jeżeli rodzi się w Waszych sercach niepokój, gdy dziecko pierwszy raz idzie do przedszkola to spieszymy ze słowem otuchy i uspokojenia, że to normalne.
          Pamiętajcie jednak, że każdy pracownik przedszkola bardzo się stara,
          by Wasze dziecko czuło się w nim bezpiecznie, spędzało czas radośnie,
          nauczyło się być dzielne na miarę swoich możliwości i wieku, potrafiło współdziałać z innymi,
          rozwijało swoje zdolności i zainteresowania, zdobywało nowe umiejętności.
          Przedszkole, to drugie po domu, ważne miejsce w życiu Waszego dziecka.
          Tylko wspólne poczynania rodziców i przedszkola mogą stworzyć klimat,
          w którym wszystkim ze sobą będzie dobrze.

          Życzymy wszystkim przedszkolakom powodzenia i sukcesów.
          Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej przedszkola! :)

    • Partnerzy

      Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
      • Odnośnik: http://www.art-re.pl/
      • Odnośnik: http://www.akademia-aquafresh.pl/
      • Odnośnik: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/
      • Odnośnik: http://www.reba.com.pl/index-n-0.html
      • Odnośnik: https://zdrowyprzedszkolak.pl/