• Nowy rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Państwo!
            Pójście dziecka do przedszkola to niezwykle ważna chwila dla całej rodziny.
            Państwa spokój, uśmiech i pogodny nastrój zupełnie inaczej nastawią maluszka do zmian,
            które na niego czekają.
            Już jutro, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024.
            Dołożymy wszelkich starań, aby to był równie bezpieczny, spokojny, atrakcyjny
            i twórczy rok dla naszych przedszkolaków oraz pełen dobrej współpracy z Państwem!
            Liczymy także na Państwa współdziałanie i wsparcie!
            Przedszkole będzie pracować w niezmienionych godzinach: 6.30-16.30.
            W przedszkolu będzie funkcjonować, tak jak dotychczas - 11 grup w Żórawinie, 2 grupy w Węgrach.
            Godziny wydawania posiłków:
            - 8.30: śniadanie,
            - 11.00: zupa,
            - 12.00: obiad,
            - 14.00: podwieczorek
            Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać do godziny 8.20, odbierać do godziny 16.20.
            CO DZIECKO POWINNO PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ DO PRZEDSZKOLA  W PIERWSZYM DNIU?
            1. Kapcie antypoślizgowe (łatwe do samodzielnego ubrania przez dziecko).
            2. Ubranie na zmianę, które należy zostawić w worku/reklamówce zawieszone w szafce w szatni,
            na wypadek gdyby zupa udekorowała bluzkę, bądź gdy dziecko zgubi drogę do toalety
            lub zapomni o niej świetnie się bawiąc (kilka sztuk bluzeczek, spodenek/leginsów, bielizna).
            3. Dobry humor i uśmiech :)

Drodzy Rodzice, jeżeli rodzi się w Waszych sercach niepokój, gdy dziecko pierwszy raz idzie do przedszkola to spieszymy ze słowem otuchy i uspokojenia, że to normalne.
            Pamiętajcie jednak, że każdy pracownik przedszkola bardzo się stara,
            by Wasze dziecko czuło się w nim bezpiecznie, spędzało czas radośnie,
            nauczyło się być dzielne na miarę swoich możliwości i wieku, potrafiło współdziałać z innymi,
            rozwijało swoje zdolności i zainteresowania, zdobywało nowe umiejętności.
            Przedszkole to drugie po domu ważne miejsce w życiu Waszego dziecka.
            Tylko wspólne poczynania rodziców i przedszkola mogą stworzyć klimat,
            w którym wszystkim ze sobą będzie dobrze.
            Pamiętajcie, że w miejsce znane wchodzi się bez większych obaw i lęku.
            Aby tak się stało, trzeba się do tego przygotować.
            Wysiłki rodziców przyniosą dobre rezultaty w postaci spokojnego przyzwyczajenia się
            do nowych warunków dzieci.
            Życzymy wszystkim przedszkolakom powodzenia i sukcesów.
            Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej przedszkola!!!