• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Nowa galeria PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 23 listopada najmłodsi członkowie naszej społeczności przedszkolnej zostali pasowani na PRZEDSZKOLAKA przez panią Dyrektor. Dzieci dzielnie, w obecności rodziców prezentowali swoją odwagę i umiejętności podczas wspólnych tańców, wierszy, piosenek i zabaw. Każdy Przedszkolak na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymał dyplom pasowania oraz upominek.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Nowa galeria SPOTKANIE Z POLICJANTEM została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 18 LISTOPADA 2022 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panią policjantkę z Komisariatu w Żórawinie. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o tym, jak należy postępować w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzić znajomość numerów alarmowych. Pani wytłumaczyła nam, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, a także zaprosiły Panią z Policji do ponownego odwiedzenia naszego przedszkola. Dziękujemy.

• GMINNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI DZIECI DLA NIEPODLEGŁEJ

• W dniu 16 listopada w Szkole Podstawowej w Rzeplinie odbył się gminny konkurs poezji i pieśni patriotycznej ,,Dzieci dla Niepodległej”. Celem konkursu było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność oraz popularyzacja poezji i pieśni patriotycznych o tematyce patriotycznej. Nasze przedszkole reprezentowały cztery dziewczynki z grupy Motylki pod opieką Pani Magdaleny Kotwicy. Jury doceniło ich starania i piękne wykonanie. W kategorii RECYTACJA: I miejsce zajęła Adrianna Miedzińska. W kategorii PIEŚŃ - ZESPÓŁ II miejsce zajęły Teresa Dudek, Agata Szycher, Lena Waszczyńska. Nasze cudowne i zdolne artystki otrzymały dyplomy i nagrody, a do przedszkola trafiły pamiątkowe statuetki, które znajdą honorowe miejsce w naszej placówce. Konkurs był dla dziec doskonałą okazją do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków!

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy

• DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

• W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, szacunku dla polskich symboli, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w  przedszkolu rocznicę  odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci pięknie ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Cała społeczność przedszkolna miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez Panią Beatę Berezowską i grupę Pszczółki, za co bardzo dziękujemy. Dzieci  przedstawiły wzruszający montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Nowa galeria DZIEŃ POSTACI Z BAJEK została dodana do albumu fotograficznego

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto przypadające 5 listopada . Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya. Przedszkole w Żórawinie zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci aby zainspirować dzieci do wspólnej zabawy. Nasze przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami, które czekały na nie tego dnia. Nie zabrakło również muzycznych zabaw ruchowych oraz prezentacji dziecięcych bajkowych przebrań. Było bardzo wesoło!

• DZIEŃ DYNI

• Nowa galeria DZIEŃ DYNI została dodana do albumu fotograficznego

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni” ! W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 28 października. W tym dniu wszystkie sale zamieniły się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy oraz żółty. Przedszkolaki podczas zajęć poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań. Nie zabrakło również zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.