Sobota 18.11.2017

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • MAGICZNY ŚWIAT DZIADKA BACHA - KONCERTY EDUKACYJNE

Jak brzmi dźwięk trąbki? Co to jest hejnał? Dzieci z Przedszkola w Żórawinie już to wiedzą, bo co miesiąc poznają nowe instrumenty i próbują na nich grać, dzięki wizytom Dziadka Bacha, Pana Tadeusza Nestorowicza.

Koncerty edukacyjne dla naszych dzieci to nie tylko dawka teorii muzyki, ale także zabawy z Dziadkiem Bachem, poznawanie nowych piosenek, tańców, konkursy, zagadki i rekwizyty.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji: https://photos.app.goo.gl/f5Bukz8zAZVFNdfw1

Celem koncertów jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki, w sposób profesjonalny, a zarazem przystępny, ciekawy, odpowiedni do wieku dzieci. Poprzez zabawę, już u najmłodszych dzieci rozbudzamy wrażliwość na sztukę. Sprawiamy, że kontrabas, mandolina czy elektryczna gitara nie mają przed nimi tajemnic. W przyszłości będą umiały odróżnić Mozarta od Bacha.

Korzyści z koncertów edukacyjnych :

• dzieci poznają nowe style w muzyce,
    • od najmłodszych lat słuchają muzyki wielkich mistrzów, dzieci zapoznają się z sylwetkami wielkich kompozytorów oraz ich arcydziełami,
    • rozpoznają instrumenty,
    • ćwiczą słuch,
    • uczą się rytmów charakterystycznych dla różnych krajów świata.

Tematy koncertów Dziadka Bacha w roku szkolnym 2017/2018

• Trąbka –   prezentacja rodziny instrumentów dętych blaszanych.  Hejnały, sygnały
    •  Kontrabas – nie  tylko  muzyka  klasyczna
    • Waltornia - od muzyki klasycznej do współczesnek
    • Śpiew klasyczny – koncert związany z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.
    •  Perkusja, instrumenty perkusyjne – poznajemy podstawowe  rytmy,rytmy karnawałowe
    • Flet poprzeczny – od muzyki klasycznej  do współczesnej.
    •  Puzon – muzyka wielkich mistrzów , od muzyki klasycznej do jazzu.
    • Saksofon i rodzina instrumentów dętych drewnianych
    • Gitara ukulele oraz gitara akustyczna – różne zastosowanie w muzyce
    • Niespodzianka  czekają wakacje – podsumowanie wszystkich koncertów, śpiewamy poznane utwory
  • KONTO RADY RODZICÓW

13.09.2017

Przypominamy, że opłaty - teatrzyk, materiały plastyczne, zabawki, opłata na Radę Rodziców

na rok szkolny 2017/2018 należy wpłacać na konto Rady Rodziców:

• INFORMACJA

Informujemy, że osoby, które chciałyby się skontaktować z dyrekcją, nauczycielami lub administratorami strony poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY zawarty na naszej stronie, powinny podawać swoje prawdziwe dane (imię, nazwisko, adres e-mail).

Umożliwi to nam kontakt i szybką odpowiedź na Państwa pytania, sugestie, wątpliwości.

Na korespondencję anonimową nie odpowiadamy.

W naszym przedszkolu współpracujemy w oparciu o wzajemne zaufanie, szacunek i otwartość.

Jeśli mają Państwo pytania, pomysły, potrzeby lub trudności – serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

• Przedszkole w Żórawinie
    55-020 Żórawina
    ul. Urzędnicza 18 A